clouds clouds clouds

Turkish Afrikaans Albanian Arabic Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian

Hayır

Mesaj Kutusu

Giriş yapmamışsınız.

Kullanıcı Bilgileri


3.87.147.184
Son Üyemiz:hus0104
Son Ziyaretçi:hus0104
İçerik Okunma:119233
Şu anda 133 konuk çevrimiçi
Chatte şu an Kimse Yok

Not


YENi MODiFiYEMiZ WORMSTURK ARMAGEDDON V4 CIKTI...
UYE OL

Günün İpucu

► Sohbet paneli page up ve page down tuşları ile açılır kapanır. Ayrıca Page Down tuşu ile açtığımız sohbet penceresinin büyüklüğünü ctrl+aşağı ctrl+yukarı tuşlarına basarak ayarlayabiliriz.


Worms Armageddonu Multiplayer modda Online kurmak, diğer bir değişle oyunda host olmak için ne lazımsa bu yazımızda topladım.

Öncelikle Oyunumuzu bu siteden indirip talimatlara göre kurmuşsanız herşey yolunda demektir. Bundan sonra bu yazımızdaki talimatlara da uyarsanız sorunsuzca oyunu online olarak kurabileceksiniz host olabileceksiniz.

Nedir bu host olmak? Oyunda host olmak demek istediğiniz haritaları istediğiniz oyun düzenleri ile özgürce kurabilmektir. Host olunca arkadaşlarınız sizin kurduğunuz oyunlara girer ve sizin uyarladığınız ayarlara göre oyunu başlatabilirsiniz.

Oyunda Host olabilmenin belli püf noktaları vardır. Bunları bu yazımızda derledik ve sunuyoruz. Bize lazım olacak unsurlar şunlardır.

1. Oyunun orjinal dizininde kurulu olması:yani burası oluyor==> C:\Team17\Worms Armageddon\

2. Modemden 17011 numaralı portu açmamız gerekmektedir detaylı anlatacağım.

3. WormsIPOverride programımız ip numarası ayarlayıcı olarak aşağıda linkini vereceğim.

4.Oyunu kurabilmemiz için ufak bir ayrıntı var ip numaramızı bir defaya mahsus yapılandıracağız.

5.Güvenlik duvarı kapalı olması gerekmektedir.

6.Bazı antivirüs programları açıkken modemden açtığımız port antivirüs programı tarafından otomatik kapatılabilir. Oyun host olamazsanız antivirüsü devre dışı bırakmayı deneyiniz.

Haydi başlayalım

Oyunun orjinal dizininde kurulu olduğunu varsayarak yazıma devam ediyorum şimdi modem üzerinde port açma yöntemimi kendi modemimin ayar menüsü ile nasıl yapılacağını anlatacağım.
Genelde bu ayarlar modemlerde benzer şekilde yapılır. Yapamayanlar buraya hangi kısımda takıldıklarını yazarlarsa yardım etmeye çalışırız.

Modemimizin ayarladığı ip başlangıç numaramızı bilmemiz gerekir. Genelde aşağıya yazdığım numaradır fakat emin olunmak isteniyorsa bunu bulalım. Bakalım ip başlangıç numaramız neymiş.
Windows 95-98-me-2000-xp-2003-win7 kullanan kullanıcılar başlata tıklasınlar oradaki kutucuğa cmd yazsınlar komut istemciye dos penceresine girelim.


İnternet Explorer veya Crome gibi web tarayıcınızdan modeminizin ağ geçidi numarası olan 192.168.1.1 numarasını adres satırına yazalım ve bekleyelim(siz hangi numarayı bulmuşsanız onu yazacaksınız ama genelde %90 numara budur.)

Adres satırımıza numarayı yazdık ve modem arayüzümüze eriştik. Şifre sorarsa ve daha önceden buraya girmemişseniz modemin şifresi fabrika ayarındaki gibidir bunu kitapçığından bulabilirsiniz ya da internetten modeminizin model numarasına göre mesela airties 105 şifre gibi belirterek ararsanız bulabilirsiniz.

Benim modemimin fabrika şifresi admin admin Modeminizin şifrenizi bildiğinizi varsayarak devam ediyorum. Modemin arayüzüne ulaştınız burada yapmamız gereken ayar port yönlendirmesi adı altında 17011 numaralı portu açmak olacaktır benim ayarlarımda bu şekilde yapılıyor.

Sizin modeminizi markası tp-link değilse BU SİTEYE TIKLAYIN markanıza göre seçim yapıp nasıl yönlendirme yapacağınızı görebilirsiniz. 

Sırada modem ayarımızdan ip numaralarının başlangıcını seçiyoruz. Buradaki mantık şudur. İp numaraları genelde 192.168.1.1 ile başlar 192.168.1.255 e kadar devam eder sonra 192.168.2.1-255 diye gider. 192.168.1.1 genelde modemin numarasıdır. modeminiz diyelimki kablosuz ise Modeme ilk bağlanan alet neyse telefon bilgisayar televizyon vs. bu ikinci numarayı alacaktır yani 192.168.1.2 olacaktır. Bu böyle sırayla gider. Fakat ip numarası bilgisayarlarda standart olarak otomatik alındığı için bu numara her zaman değişiklik gösterecektir.

Bu oyunda host olabilmemiz için saçma kurallardan bir tanesi de bilgisayarımıza tanımlı ip numarası 192.168.1.200-255 arasında bir numara ile başlamalıdır. Bu saçmalığın mantığını kavrayan bulan bilen varsa yazsın paylaşsın sevinirim :) neyse bu ayarı da modemimizden verebilirsek çok süper oluyor. Benim modemimden bu ayarı yaptım çok da güzel oldu pek de güzel oldu :)
Ama sizin modeminizde böyle bir ayar olmaması durumunda üzülmeyin başka bir yol daha var onu da açıklıcam. Önce kendi modemimden bu ayarı nasıl yaptığımı göstereyim.

Görüldüğü gibi ben bu şekilde olayı çözdüm ve benim modemim bilgisayarıma  192.168.1.221 ve üstü numaralarını atıyor.
Bu şekilde ip başlangıç numaralarını modem üzerinden ayarlayamanaynlar için alternatif yol olarak şu var. Windows üerinden ip yapılandırma...
Bu yöntem windowsunuza format çektikten sonra gideceği için ben modem ile bir kereye mahsus yapıyorum daha da düşünmüyorum bile o yüzden modem ile yapmaya çalışırsanız daha sağlıklı olur. Varsa modeminizde öyle bir ayar onu yapmaya çalışınız. Neyse alternatif öntemi resimlerle anlatalım.

Denetim masasından ağ ve paylaşım merkezine girin sonra resimlere bakalım...
Tüm ayarlamaları yaptık şimdi sırada worms armageddon oyunumuzun bizim asıl ipmizi oyuna tanıtması için gereken süper ötesi Programı hemen indirin TIKLA

Bu programa oyunu açmadan önce tıklıyoruz ve otomatik olarak ip yapılandırmasını ayarlıyor ve bundan sonra oyunumuzu açıp dilediğimiz gibi host olabileceğiz.

Not:Oyunda host olamazsanız buraya yazın çözelim. Genelde güvenlik duvarı ve antivirüs yamuk yapabilir bunları kapatıp bir de öyle deneyin.

İyi Eğlenceler...

Yorumlar   

 
#1 utquick 30-08-2015 12:40
NOT: BU KONUYU ZAMANINDA YAZDIK FAKAT BİZİM 2015 MODİFİYELİ OYUN ÇIKTI BUNLARA GEREK KALMADI MODİFİYELİ SÜRÜM İLE OTOMATİK OLARAK OYUN KURABİLİRSİNİZ.

PEKİ BU BİLGİLER NE ZAMAN İHTİYAÇ OLUR?

İLERİDE OLUR Kİ WORMS ANA BİLGİSAYARI GÜMLERSE BU YÖNTEMLE BİRBİRİNİZLE DİREKT OLARAK KURUP OYNANABİLİRSİNİZ.

AYRICA ÖYLE BİR DURUMDA HAMACHI PROGRAMINI KURUP 2. ALTERNATİF OLARAK O ŞEKİLDE DE OYNANABİLİR. (FAZLA BİLGİ GÖZ ÇIKARMAZ :D)
Alıntı
 


Güvenlik kodu
Yenile

yuz

MiniSnoper

SOLÜST